BPMS چیست؟

BPMS مخفف «نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار» است. نرم افزار BPMS یک ابزار است که برای بهبود فرآیندهای کسب و کار سازمان از طریق تعریف، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل فرآیندهای کسب و کار استفاده می شود.

ابزارهای BPMS

در واقع بر اساس نمادهای BPMN  عمل میکنند بدین صورت که مدلهایی که بر اساس علائم و نمادهای BPMN ساخته شدند را گام به گام تا رسیدن به گام اجرایی پیاده سازی میکنند. بدین صورت که پس از طراحی مدل BPMN در گام بعدی مدل داده‌ای و فیلدهای لازم برای کاربرد در فرایند را طراحی میکنند. در بخش بعد فرمها و قوانین تجاری موجود در فرایند باید طراحی شوند و در نهایت گام آخر اجرا کنندگان فرایند مشخص می‌شود.

سیستم BPMS

به سیستم اداری و مالی شرکت در خودکارسازی و فرآیندسازی نرم افزارهای تخصصی همچون نرم افزار اتوماسیون اداری کمک کرده و اساسا آنها را از تلاش های دستی و کاغذی باز می دارد.

سیستم BPMS نحوه استفاده از اطلاعات کسب و کار را ردیابی می کند و سپس فرآیند کسب و کار مربوطه را نمایش می دهد.همچنین تضمین می کند که معاملات و فرآیند نرم افزارها بر اساس سیستم BPMS به درستی انجام می شود.

نرم افزار BPMS

به طور موثر نشان دهنده جایی است که داده ها و تنگناهای پردازشی رخ می دهد و کمبودهای مختلف را در فرایندهای کسب و کار، از جمله مناطقی که منابع خراب هستند نشان می دهد و به مدیران اجازه می دهد که این پروسه ها را ساده سازی و بهینه سازی کنند.

کاربردها و مزایای نرم افزار BPMS

نرم افزار BPMS می تواند به متخصصان فرآیند کسب و کار، تحلیلگران کسب و کار و توسعه دهندگان کمک کند تا به طور موثر برای کسب و کار خود با ارائه ابزار تشخیص فرآیند و ابزار مدل سازی، موتورهای قوانین کسب و کار، موتورهای کاری، ابزارهای شبیه سازی و آزمایش شاهد بهبود مستمر عملکرد سیستم اداری خود باشند.

یکی از ویژگی های کلیدی سیستم BPMS این است که طراحی فرآیندها را انعطاف پذیر و تسهیل می کند.

در نهایت با نرم افزار BPMS شما می توانید برنامه و فرآیندسازی انعطاف پذیری را با امکان ایجاد تغییرات لازم و با حداقل هزینه داشته باشید.

هدف مدیریت فرآیندهای کسب و کار بهبود فرآیندهای کسب و کار یک سازمان برای عملکرد بهتر است.

 

در اینجا به هفت مزیت اصلی نرم افزار BPMS اشاره شده است:

• هزینه ها را کاهش می دهد
• پاسخگویی را بهبود می بخشد
• ناکارآمدی را به حداقل می رساند
• باعث تعامل با مشتریان می شود
• تضمین فرآیند کسب و کار را به عهده دارد
• مزایای رقابتی را ارائه می دهد
• باعث افزایش چابکی کسب و کار می شود

BPMNBPMSاستانداردها و مفاهیم نرم افزاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =

    error: Content is protected !!